włoska restauracja w centrum Krakowa

Smaczna włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Włoskie restauracje to w kraju najczęsciej spotykany rodzaj restauracji. Lubimy jedzenie włoskie gdyż jest pyszne, treściwe oraz ładnie wygląda na talerzu. Oczywiście najczęściej wybieramy takie dania jak pizza czymakarony. Mocniej wrażliwi goście próbują równie pyszne dania – tortellini, polentę czy desery włoskie.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele składników rzeczywiście jest sprowadzanych z Włoch, czy w menu są również nie tak popularne dania, czy karta win, zawiera typowo włoskie trunki. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków oraz dania z wielu części kraju. Prawdziwie włoska restauracja stworzy naturalnie włoski smak.

Kuchnia włoska jest łatwa, ale to nie znaczy, że że nie jest dobra Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Aromatyczne wina włoskie

Żadna szanująca się restauracja włoska, która aspiruje do bycia eleganckim punktem na kulinarnej mapie regionu, nie może zaniedbywać wina. Posiłek we włoskim klimacie z całą pewnością musi zawierać też wino. Lampka alkoholu to przy włoskim posiłku standard. nowa restauracja włoska Kraków Klasyczne wina z Włoch to zdecydowanie trebbiano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie oltrepo pavese oraz monti z Sardynii. Włoska restauracja – jeśli naprawdę ma być rozpoznawana jako faktycznie włoska, musi posiadać nie mały wybór win.

Regionalna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć fenomen kuchni włoskiej bez wahania trzeba odwiedzić restaurację, która jest w stanie przygotować nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *