włoska restauracja bez glutenu Kraków

Wyjątkowa restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz dobrze zjeść? Wśród licznych możliwości, które daje kuchnia europejska warto zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to różnorodność aromatów, kolorów oraz spora dawka zdrowia.

Typowe włoskie smaki

Naszym rodakom kuchnia włoska, łączy się przede wszystkim z makaronem i pizzą i ewentualnie z winem. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to też takie pyszności jak dojrzałe sery czy oliwki.

Podstawowe włoskie jedzenie

Pasty są podstawą włoskiej kuchni. We Włoszech gotuje się pasty w dziesiątkach form. W zasadzie niełatwo wymyśleć składniki których nie można dołączyć do makaronu. bianca Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne warzywa, sprawiają, że pasty nie mogą się znudzić.

Następnym typowym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Prawdziwa włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najprostsza jej wersja to margharita z serem. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To też canelloni, gnocchi, minestrone i liczne desery – np. granita czy zabaglione. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o wspaniałych serach- gorgonzoli, mozarelli i pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *