Mięśnie kegla

Coraz więcej kobiet, które rodziły swoje dzieci drogami natury przyznaje, że ma istotne kłopoty z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to trudności z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że niektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z kobiet decydowała się mówić o własnych problemach po porodzie. Niejednokrotnie wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Chwilowo jednakże lekarze ginekolodzy sami informują o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się dużo o tym, jakie mogą pojawić się efekty porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, które rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Przeważnie u nich pojawia się później ból w dole brzucha oraz komplikacje ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą i niektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, pomimo tego gigantyczny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką można podjąć wybitnie ekspresowo po porodzie. Im prędzej jest taka możliwość, tym lepiej, albowiem ćwiczenia zapewniają wówczas poprawniejsze wyniki. Podczas fizjoterapii, wykonuje się przeróżnego rodzaju ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w słuszny sposób kurczyły. Poza tym, niezmiernie ważną kwestią są także ćwiczenia oddechowe, które wypada w następnej kolejności jak przeważnie powtarzać. Do tego, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka ma pojawić się podczas czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest w głównej mierze paniom, które miały więcej porodów. Mogą jednak z niej korzystać także panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Wybitnie prędko zezwala ona powrócić do normy oraz czuć się dobrze. Dużo pacjentek myśli, że to właśnie dzięki takim treningom są w ostateczności w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu czy też dokuczliwości bólowe. Doktor ma prawo na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest również szansę skierowania z takich zajęć oraz treningów odpłatnie, w ramach prywatnej opieki rekonwalescencyjnej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *